Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/karp/public_html/forum/common.php on line 259

Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/karp/public_html/forum/common.php on line 259

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.') in /home/karp/public_html/forum/common.php on line 259
:: View topic - [Wszystkie] Jak wykręcić zapieczone świece żarowe?
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in  MapMap

Previous topic :: Next topic
[Wszystkie] Jak wykrecic zapieczone swiece zarowe?
Author Message
olejq1
Alfista

Auto: Alfa Romeo 147
Wersja: 1.9 JTD 115KM Distinctive
Posted:    [Wszystkie] Jak wykręcić zapieczone świece żarowe? [ !!! ]

Jak wykręcić zapieczone świece żarowe, z 4 świec tylko 2 udało się wykręcić o 1 obrót czyli niewiele, pozostałe 2 nie dają się ruszyć :dobani: Silnik JTD 115 z 2003 roku, świece nie wymieniane od nowości, co prawda błędu świec nie wywala i odpala jak to się mówi językiem allegro "na dotyk" ale chciałem wymienić profilaktycznie, ale nie jest to takie proste. Mechanik z serwisie Alfy w Wejherowie próbował do pewnego momentu i dalej się nie odważył, ponieważ świeca może się złamać a nie chcieliśmy zdejmować głowicy. Jaka jest metoda na takie zapieczone świece, czy jest warsztat, który zajmuje się takimi przypadkami? Czy warto zalać świece w sensie koło gwintu jakimś penetratorem? W serwisie w Wejherowie powiedzieli, że jeśli będę próbował to są dwie szkoły - na zimnym silniku lub rozgrzanym do czerwoności... Przy jakim momencie można jeszcze bezpiecznie próbować odkręcić świece, jest jakaś reguła? Podobno 60-70nm max przy 100nm pęka? Czy to normalne, że nie można wykręcić żadnej świecy z 4 czy u mnie zapiekło się wyjątkowo? Póki co wszystkie świece są ok, ale kiedyś (oby nie tej zimy) przyjdzie moment, że będzie trzeba je wymienić :dobani: Nie chciałbym wozić nowych świec w bagażniku, nie tam jest ich miejsce. Jeśli ktoś potrafi pomóc lub doradzić z góry dzięki.

jakub
Alfista

Auto: Alfa Romeo 155
Posted:     [ !!! ]

jtd 8-zaworowe to jest tragedia na swiece! jak grzeją to jezdzij, dopiero jak przestaną to bedziesz sie martwił. mozesz spróbowac zalac je jakimis penetratorami, ale watpie ze uda sie wykrecic gładko wszystkie. jesli zerwiesz to zostaje sciaganie głowicy, bo w tym silniku nawet po zdjeciu kolektora dostep do swiec jest tak marny ze ciezko jest fachowcom co wyciagają zerwane swiece sie tam dostac. mozna spróbowac wykretakami jak sie pourywają ale wtedy razem z gwintem tez mogą wyjsc.

olejq1
Alfista

Auto: Alfa Romeo 147
Wersja: 1.9 JTD 115KM Distinctive

No właśnie się martwię, że nawet jak z trudem jakąś wyjmę to rozwali się gwint i będzie trzeba i tak rozbierać głowicę :dobani: Pytałem po znajomych i mechanikach i też usłyszałem, że z 8v wykręcić świece to tragedia :dobani: A najgorsze jest to, że z 4 świec żadna nie chce wyjść, więc przy mocnym wykręcaniu raczej byłby jakiś problem przynajmniej z jedną. Trochę jestem niepocieszony tym faktem :rotfl:

spike
Alfistador

Auto: Alfa Romeo 159 Sportwagon
Wersja: Judytka

Osobiście zostawiłbym to w spokoju,słyszałem kiedyś różne wersje,np.zalać przed odkręceniem naftą na 24h,odkręcać na letnim silniku,nie zimnym i nie gorącym itd.

[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: