Klub Alfa Romeo Pomorze
Klub miłośników Alfa Romeo, samochodu z duszą

Mechanika - [145/146] Problem z sprzęglem

Adam.k7 - 2013-03-15, 18:50
Temat postu: [145/146] Problem z sprzęglem
Zaczne od początku, a wiec od momentu zakupu mialem problem ze sprzeglo lapalo w 3 miejscach tak jakby skokowo, nie umiem tego inaczej opisac, a wiec musialem wyczuc go w ktorym miejscu najlepiej przytrzymac dlugo aby nie skakal przy ruszaniu badz zmiany biegow, lapalo na samym dole, potem wyzej i w polowie, i tak posrodku musialem trzymac go z gazem zeby plynnie ruszyc, w zadnym aucie tak nie mialem dziwnie, idac dalej w temacie dodatkowo przy zimnym silniku dwojka i wsteczny jak sie wrzucalo az charczało w skrzyni, natomiast gdy silnik sie rozgrzal w miare normalnie wchodzilo.
A teraz do sedna jechalem do wejherowa i przy ruszaniu poczulem spalenizne, dziwny swad, tyle ze nie wiem skad, troche dalej jechalem i nagle do polowy sprzeglo zapadalo sie jak w maslo, lecz do polowy, ciezej wchodzily biegi ale nie az tak, jechalem tak dalej to sprzeglo calkiem sie zapadlo i z wielkim trudem wrzucalem biegi, efekt koncowy ze pozniej musialem jechac tylko na dwojce bo udalo mi sie go wrzucic nie chcac rozwalic skrzyni biegow.

A teraz apropo tego problemu mam pytanie co moglo sie spalic i co do wymiany, poniewaz nie wiem jakie czesci zakupic zanim pojdzie do mechanika, czy sprzeglo komplet czy wysprzeglik/ pompa sprzegla, czy silowniki jesli jest takie cos w tym modelu czy wszystko naraz wymienic?. a zakupy chce zrobic w intercarsie a nie chce potem latac z zwrotem bo nie wiem czy przyjma skoro czesci sa dostepne na zamowienie.

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Marcin - 2013-03-15, 20:01

Raczej jedź do mechanika, żeby najpierw rozkręcił a potem kupuj części.
Najprawdopodobniej będzie potrzebne kompletne sprzęgło.

jaroslaws5 - 2013-03-15, 20:13

http://eper.fiatforum.com...ID=1&GUI_LANG=6

Może zaspokoisz ciekawość.... :hyhy:

Adam.k7 - 2013-03-26, 16:51

sprzęgło naprawione, niestety dwojka czasem dalej rzezi jak sie mocniej ja do siebie dociagnie, nie wiem w czym dalej tkwi problem, zaraz jade na kanał obejrzec skad wyciek oleju, poniewaz po powrocie od mechanika zauwazylem maly wyciek :(